Lekcie 2018

Piatok 28/09

Hatha

Troy Turi
Svetlík, Piatok 10:00 - 11:30
LekciaVšetky úrovne

"Byť, či nebyť?" Aké je naše správanie a konanie na joge, tak žijeme svoj každodenný život. Jogové ásany (cviky) sú situácie, v ktorých nájdeme a vidíme sami seba. Počas tejto hodiny hatha jogy budeme mať možnosť nájsť pokoj alebo mu odolávať. Stačí ak si so sebou prinesiete svoj dych. Hodina je pre všetkých.

jednoduchosťhatha flowhľadanie pokoja

Znovu sa spojiť s dušou

Troy Hadeed
Sála, Piatok 10:00 - 12:00
WorkshopVšetky úrovne

Vo svete, kde sa toľko dôrazu kladie na to, čo nás rozdeľuje, budeme používať cvičenie ásan na to, aby sme sa znovu napojili na tie sily, ktoré nás spájajú. Pomocou pomalého, vedomého pohybu nadobúdame nový vzťah k dychu a duši, pýtajúc sa otázku Čo je v skutočnosti joga? A hlavne, Ako ju vytvárame?
Môžete očakávať náročný a uzemňujúci vinyasa flow, ktorého základom je vzťah k dychu. Je to cvičenie pre všetky úrovne a môže vás miestami zanechať frustrovaných a zahanbených, mocných a silných, alebo hlboko dojatých a inšpirovaných, keďže vytvárame priestor, aby sa duša hýbala nie len pri praktikovaní, ale aj v našich životoch.

pomalévinyasa flowpochopenie dychu

Dychový workshop

Alice Červinková
Zborovňa, Piatok 10:00 - 11:30
V češtine!WorkshopVšetky úrovne

Dychový vzorec je rovnako jedinečný ako otlačky prstov či spôsob chôdze. Nás osobný dychový vzorec zaznamenáva všetky naše zaťaženia a uvoľnenia, nerovnováhu i napätie a zrkadlí ich v rytme, kvalite a otvorenosti dychu. Odráža teda aj to, ako sa vzťahujeme k sebe samotným a ku svetu okolo nás. Bežne dychové vzorce väčšiny z nás sú rigidné. Dýchame väčšinou plytko, nevyužívame pre dýchanie dostatočne brušnú dutinu ani práci brušných svalov, nedoprajeme bránici dostatočný priestor pre pohyb. Náš každodenný dychový vzorec sa premieta aj do nášho jogového dychu a pranajámových cvičení. Príďte oslobodiť svoj dych a voľne sa nadýchnuť a vydýchnuť.

dychový vzorec

Ženské kruhy

Blaire Lindsay Houghton
Svetlík, Piatok 13:00 - 15:00
WorkshopVšetky úrovne

Aké sú prekážky, ktoré ženy v súčasnosti stretávajú na svojej duchovnej ceste? Ako môže naša prax viac zahŕňať ženskú perspektívu? Prečo je to dôležité?
Ženský kruh je konverzácia o tom, ako môžeme omladiť, posilniť a oživiť ženské telo, srdce a dušu v mužskom svete. Stelesnená ženskosť. Pohyb a meditácia.

pohybové cvičeniemeditáciaomladenieženskosť

Osloboďte dych

Nadine Agosti
Zborovňa, Piatok 13:00 - 14:30
LekciaVšetky úrovne

Pri cvičení budeme používať Princípy jogy, aby sme dostali pocit vnútornej sily a slobody. Tiež sa pozrieme na uvoľnenie nášho tela, aby sme oslobodili dych a umožnili tok životnej energie.
“Joga nás vedie cestou zážitkového vedomia k nepretržitému šťastiu, napriek našim obmedzeniam, výzvam a zmenám. Táto cesta je pre každého z nás iná a zároveň rovnaká, pretože na tejto ceste sa spoliehame na Princípy jogy a vďaka nim sa v nás zrodí jedinečnosť nášho pravého ja.” --Sandra Sammartino

hatha yogadych ako jogový princíp

Všetko je vo vašich bedrách

Chris Magee
Sála, Piatok 13:00 - 15:00
LekciaPokročilí

Na tejto lekcii v štýle yang a yin pôjdeme do hlbokého otvárania bokov. Najprv otvárame, stabilizujeme a hráme sa a potom nasleduje uvoľnenie a rozplynutie sa na podložke.

yangsilayinuvoľneniekombinácia sily a uvoľneniaoblasť bedrových kĺbov

Meditačný skupinový workshop

Donovan Mahoney
Zborovňa, Piatok 16:00 - 18:00
WorkshopVšetky úrovne

4x 15 minútová meditácia medzi krátkymi diskusiami, ktoré odstraňujú akékoľvek spúšťače, alebo sa pozrú na to, či sa dá odpojiť bytie v prítomnosti, prebývanie v minulosti, alebo pozeranie sa do budúcnosti… Začína to tým, že sa všetci predstavia a potom nasleduje prvé kolo meditácie.

pokojdiskusiaminulosť, prítomnosť, budúcnosť

Buďte zakorenení s Yin jogou

Bjørn Jakobsen
Sála, Piatok 16:00 - 17:30
LekciaVšetky úrovne

Všetko začína pri koreňoch… Táto prax sa zameria na základy a oporu tela. Pozície budú zamerané na oblasti ako sú chodidlá, panva a nohy. V yin joge pracujeme so spojivovým tkanivom a snažíme sa nájsť pokoj mysle a tela tým, že držíme pozície dlhší čas. Našim cieľom je zlepšenie krvného obehu, zníženie stresu a upokojenie mysle a nervového systému.

pomaléoblasť spodnej časti telaupokojenie

Nenásilná komunikácia

Martin Kujan
Svetlík, Piatok 16:00 - 19:00
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Metóda efektívnej komunikácie a osobnej transformácie vychádzajúca z univerzálnych ľudských potrieb. Jej používanie prináša viac porozumenia a spojenia so sebou a ostatnými autentickým a súcitným spôsobom. Workshop je zážitkový úvod do esencie Nenásilnej Komunikácie. Pomocou interaktívnych hier, cvičení a procesov dialógu zažijete kľúčové princípy a zručnosti Nenásilnej Komunikácie na vlastnej koži. Preskúmame, čo to znamená súcit a ako podporuje vytvorenie súladu medzi ľuďmi na úrovni jazyka. Zameriame pozornosť na formy reči, ktorá blokujú prirodzenú schopnosť vcítiť sa a ako ich odhaliť vo vlastnom živote. Každý bude mať príležitosť vyskúšať si jednoduché a spoľahlivé metódy, ktoré umožňujú úprimné sebavyjadrenie, empatické pochopenie druhých a zachovanie duchaprítomnosti v náročných situáciách. Pri používaní Nenásilnej Komunikácie budeme tiež rozvíjať všímavosť (mindfulness) a na jej základe pracovať s uvedomením toho, ako naše myslenie a jazyk formujú svet okolo nás. Úžitok z tohto workshopu môže mať každý, pre koho je to nová téma alebo chce pokračovať v prehlbovaní a rozvoji svojej práce s Nenásilnou Komunikáciou.

interaktívne hrydialógforma rečiseba vyjadrovanieempatia

Započúvaj sa do svojho vnútra

Mayo Gliganič
Sála, Piatok 19:00 - 21:00
Koncert

Tóny a vibrácie pôsobia na celé naše telo. Ovplyvňujú myseľ, emócie a fyzickú súčasť nášho Ja. Vydajme sa spoločne na vlnách zvuku do hlbín nášho vnútra. Spomaľ, zastav sa a dýchaj. Započúvaj sa do zvukov klavíra, tampury, tibetských mís, sansuly, indiánskych píšťal, zvukov lesa a vody... Nechaj rozoznieť svoju vnútornú hudbu a vydaj sa na cestu k najskrytejším miestam duše. Súčasťou relaxácie bude živá improvizovaná hudba a vedomá práca s dychom.

terapiarelaxáciahudbapráca s dychom

Sobota 29/09

Odkrývanie vedomia

Troy Turi
Coworking, Sobota 10:00 - 13:00
Prednáška

Odučte sa byť pripútaní k myšlienkam. Odučte sa byť pripútaní k veciam. Vedomie sa pozdvihne tam, kde sa koná joga.
Zďaleka najdôležitejší aspekt jogy - vedomá pozornosť - je najmenej pochopený aspekt praxe. Upriamenie pozornosti na tento najdôležitejší aspekt nás vedie k úspechu v živote aj v joge. Tieto dve veci sú v skutočnosti to isté a sú vašou podstatou.

diskusiavedomá pozornosť

Prirodzený pohyb a ashtanga joga

Boris Georgiev
Sála, Sobota 10:00 - 12:00
WorkshopVšetky úrovne

Joga nie je len to, čo robíme na podložke. Na tejto hodine sa pozrieme na to, ako nám práve ashtanga joga môže pomôcť stať sa prirodzenejšími a viac si uvedomovať ako konáme v každodennom živote.

diskusiaprvá séria ashtanga jogy

Partnerská joga

Nadine Agosti
Zborovňa, Sobota 10:00 - 11:30
WorkshopVšetky úrovne

Teraz je ten správny čas zbaviť sa starých zvykov a oživiť vašu prax. Postavte sa na podložku s mysľou začiatočníka a vyskúšajte tieto prekvapujúce variácie a adaptácie známych jogových pozícií. Nie je potrebná žiadna skúsenosť a partner. Budeme pracovať v pároch a skupinách, aby sme sa navzájom podporili spôsobom, ktorý posilní, prehĺbi a oživí zážitok z ásany a meditácie.

skupinové cvičeniepárové cvičeniezábava

Handstand Jam (Stoj na rukách)

Chris Magee
Svetlík, Sobota 10:00 - 12:00
LekciaVšetky úrovne

Vzlietnite! Tento workshop vám dá tipy a triky ako pracovať na vašich obrátených pozíciách. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti, je to pre všetkých!

tipy na stojkypríprava na stojky

Nestojte v ceste

Troy Hadeed
Coworking, Sobota 13:00 - 15:00
WorkshopPokročilí

S toľkými učiteľskými tréningmi a explóziou príležitostí pre nových a skúsených učiteľov môžeme ľahko uviaznuť v bytí učiteľa viac, než šudenta. Tento workshop je vytvorený tak, aby dal učiteľom jogy nástroje, ktoré im uľahčia pohnúť sa za obvyklú povrchnú prax a umožnia im vytvoriť priestor, v ktorom joga mení životy. Možno sa stručne dotkneme jogovej filozofie, ale viac sa zameriame na to, čo môžeme robiť, aby sme odstúpili z cesty a nechali našu prax vstúpiť.

prednáška pre učiteľovnávod na tvorbu a priebeh hodiny

Tantra a stelesnenie v každodennom živote

Blaire Lindsay Houghton
Zborovňa, Sobota 13:00 - 15:00
WorkshopVšetky úrovne

Aká je súvislosť medzi spirituálnym a sexuálnym? Vaše vlastné vyžarovanie leží na križovatke týchto dvoch energií vo vašom vnútri. Môže každodenný život a duchovná prax zahŕňať erotickú energiu? Môže vaša erotická energia podporovať váš každodenný život a duchovnú prax?
Zameráme sa na oblasti somatickej inteligencie, sexuality a duchovnej praxe s cieľom ich lepšieho pochopenia a naučenia sa cvikov, ktoré vám pomôžu pri zladení sa s vašou posvätnou a erotickou podstatou. Pre mužov aj ženy.

spiritualitasexualitasomatická inteligenciaduchovná prax

Atletický flow

Bjørn Jakobsen
Sála, Sobota 13:00 - 14:30
LekciaPokročilí

Lekcia základnej dynamickej jogy, ktorá posilňuje všetky svalové skupiny a zameriava sa na budovanie lepšej rovnováhy a flexibility. Zahŕňa aj prácu na pohyblivosti a presnosti, čo zlepší vaše športové a fitness aktivity.

dynamikavinyasa flowrovnováhaflexibilitaposilnenie svalov

Prežitková anatómia: záklony a vinjása joga

Alice Červinková
Svetlík, Sobota 13:00 - 15:00
V češtine!LekciaVšetky úrovne

Pri praxi dynamickej jogy je obtiažne zamieriť pozornosť k subtílnejším aspektom pohybu a tak ľahko prenesieme do cvičení najrôznejšie dychové a pohybové stereotypy z každodenného života. Budeme sa opierať o ideokineziu, uvoľňovacie a dychové techniky. Od základných princípov a jednoduchých záklonov sa budeme postupne dostávať k hlbšej záklonovej praxi. Workshop je určený pre všetky úrovne pokročilosti, pri každej pozícii si predstavíme prípravné a plné verzie.

dynamické cvikyanatómia záklonovbiomechanikaideokineziajednoduché záklonyhlboké záklony

Masážny workshop

Leonardo Picco
Zborovňa, Sobota 15:30 - 17:30
WorkshopVšetky úrovne

Leonardo nám vysvetlí, aké je dôležité prepojiť sa so sebou, aby sme sa mohli ďalej prepojiť s človekom, ktorému poskytujeme masáž. Reč bude aj o dychu a čakrách. Pracovať môžete s partnerom, známym, kamarátom, je to len na vás. Workshop zahŕňa masáž celého tela a chodidiel so všeobecným vysvetlením reflexiológie.

masáždychčakryreflexiológia

Sila zastavenia

Nadine Agosti
Svetlík, Sobota 15:30 - 17:00
LekciaVšetky úrovne

“Medzi podnetom a reakciou sa nachádza priestor, v tomto priestore leží naša schopnosť vybrať si našu reakciu, v našej reakcii leží náš rast a sloboda.” --Viktor Frankl
Osloboďte sa od impulzívnych reakcií na podnety tým, že pochopíte a budete precvičovať pauzu v joge. Zastavenie sa počas ásany nám umožní nájsť pokoj, v ktorom pocítime a prežijeme výsledky cvičenia jogy. Toto je bod, kedy si uvedomíme, čo potrebujeme zmeniť, čo si ponechať a čoho sa vzdať. Toto nám dá slobodu byť samými sebou, napriek výzvam a prekážkam. Na tomto workshope sa naučíme, prediskutujeme a budeme cvičiť ásany, aby sme pochopili a zažili silný princíp: Zastav sa, pohni sa a zadrž až na svoju hranicu.

hatha yogapomaléásanydiskusia

Yin, cesta do vnútra

Jolene Bayda
Coworking, Sobota 16:00 - 19:00
WorkshopVšetky úrovne

Pochopíte, že nie je rozdiel medzi yin a yang jogou, budete znovu oboznámení so zámerom intímnej praxe a naučíte sa, ako intuitívne cítiť vašu cestu vnútornou krajinou. Objavíte vaše nekonečné JA pri hlboko meditatívnom prístupe k ásane. Poodhalíme anatómiu ľudského tela a preskúmame energetické telo, pozrieme sa na fyziologické benefity tejto praxe a ako pomáha pri najvnútornejšom pulzovaní životnej energie.

yinpomaléanatómia

Zostaň

Troy Hadeed
Sála, Sobota 16:00 - 18:00
WorkshopVšetky úrovne

"Zvykol som sa hrať, ale teraz som zastal." Tieto silné slová B.K.S. Iyenegara sa odrážajú v každom okamihu tohto cvičenia. Táto vinyasa hodina pripomína meditáciu v pohybe a vezme nás cestou dlhých výdrží a možno aj silných nadávok. Naše tendencie na podložke, aj mimo podložky sú vyhnúť sa situáciám, ktoré nám nie sú príjemné, alebo sú pre nás výzvou, ale ak dokážeme byť prítomní so svojimi pocitmi, emóciami a príbehmi, zistíme, že tu začína joga, a prebieha transformácia.

vinyasa flowmeditácia v pohybe

Yin meditácia a diskusia

Donovan Mahoney
Svetlík, Sobota 17:00 - 19:00
WorkshopVšetky úrovne

Cvičenie trpezlivosti a načúvania telu, zamerané na vybudovanie silnejšieho komunikačného spojenia tela a mysle. Súčasťou bude aj skupinovo zameraná diskusia. k pochopeniu toho ako môžeme nadobudnuté znalosti premietnuť do našich každodenných vzťahov v práci, v rodine či intímnych vzťahov a ako môže táto jemná prax zmeniť náš každodenný život.

trpezlivosťpomaléjemnosťdiskusiapočúvanie tela

Creative yoga

Fredy Ayisi
Zborovňa, Sobota 17:45 - 19:15
V slovenčine!LekciaPokročilí

Na tejto lekcii nájdete skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty jogy. Creative yoga je jedinečná a prináša niečo nové. Vaše telo môže byť síce trochu unavené, ale zároveň príjemne uvoľnené a vaša myseľ oddýchnutá, a ľahká. Hodina je vhodná najmä pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základné asany a chcú ďalej posúvať svoje hranice.

flow

Kirtan

Renee Sunbird, Boris Georgiev
Sála, Sobota 19:15 - 21:15
Koncert

Mantry sú zvuky vesmíru. Niektorí hovoria, že tu stále boli a môžeme ich počuť keď začneme počúvať ticho. Keď začneme spievať mantry, môžeme dosiahnuť hlboký stav meditácie a precítiť, kým skutočne sme.

koncertmantryspevom k meditačnému stavu

Nedeľa 30/09

Bhagavad Gita: Vojna bytia človekom

Troy Turi
Coworking, Nedeľa 10:00 - 12:00
Prednáška

Pred 6 000 rokmi nás mudrci varovali pred tým, ako môžeme stratiť cestu z božského miesta, kde sme spojení so životom, oddeliť sa a byť proti životu. V skrytých odkazoch rozprávali príbeh o tajomstvách jogy a poukazovali na jedinú vojnu, aká kedy bude vedená - vojna, ktorá sa odohráva vo vnútri každého z nás.
Spoznajte, ako sú sanskritské mená a hrdinovia v skutočnosti ukazovateľmi na naše mentálne a duchovné schopnosti a zistite, ako sa dá vyhrať tá vojna, ktorú zvádzame vo svojom vnútri.

diskusiaindická filozofia

Acro joga ihrisko

Renee Sunbird, Boris Georgiev
Svetlík, Nedeľa 10:00 - 12:30
WorkshopZačiatočníci

Acroyoga je jedinečný spôsob ako si užiť naše telo a experimentovať s našími hranicami. Učíme sa spolu priateľsky a efektívne komunikovať. Je to skvelý spôsob ako spojiť rodiny a spoločne sa zabávať. Nepotrebujete partnera.

hravosť vo dvojiciachspojenie rodinykomunikácia

Basic hatha flow

Leonardo Picco
Zborovňa, Nedeľa 10:00 - 11:00
LekciaZačiatočníci

Jednoduchá hodina pre začiatočníkov. Zameriame sa na uvedomenie si tela, mysle a dychu. Pokúsime sa ostať prítomní, aby sme pochopili, aké je to dôležité. Hodina bude ukončená dlhšou meditačnou relaxáciou.

pomalénenáročnéjednoduché

Vstúp do Draka

Chris Magee
Sála, Nedeľa 10:00 - 12:00
WorkshopPokročilí

Táto hodina flow jogy stavia na starých princípoch japonského folklóru a pohybov z bojových umení, ktoré nám pripravia lekciu o odhodlanosti, vytrvalosti, múdrosti a osvietení.

vinyasa flowjaponský folklórprvky bojového umenia

Pranajáma

Daniel Krupaji Máčovský
Zborovňa, Nedeľa 11:15 - 12:45
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Daniel nám povie, ako čo najefektívnejšie pracovať so životnou silou, v zmysle jogového spôsobu života. Naučíme sa aj jednu z očistných silných kriya jogových pranajám.

dych

BodyWise

Jolene Bayda
Sála, Nedeľa 13:00 - 16:00
WorkshopVšetky úrovne

Upriamime pozornosť na to, ako vývinové roky života naďalej ovplyvňujú našu telesnú štruktúru. Fyzické vzorce a zvyky sa nevyhnutne vrývajú do našej vnútornej siete, vyzbrojujú prirodzenú mechaniku fyzického tela a deformujú prirodzený tok mysle a emócií. Použitím masážnych loptičiek ako nástroja na odhalenie a reorganizovanie nerovnováhy fyzického tela sa naučíme metódy starostlivosti o seba, aby sme uvoľnili vrodenú telesnú inteligenciu a zdravie.

sebamasážne technikyreorganizovanie nerovnováhy

Mantra - filozofia zvuku

Renee Sunbird
Coworking, Sunday 13:00 - 14:30
Prednáška

Opakovanie Mantry nás môže priviesť na miesto liečivého ticha. Ale čo je Mantra? Ako si vybrať Mantru pre seba? Musí byť v sanskrite? Čo sú to Védy? Ako sú prepojené s mantrami? Ak sa chcete dozvedieť viac o posvätnom umení spievania, príďte a staňte sa súčasťou tejto jedinečnej prednášky. Bude to prednáška s otvorenou diskusiou a priestorom na otázky.

otvorená diskusia

Detská a rodinná joga

Nadine Agosti
Svetlík, Nedeľa 13:00 - 14:30
LekciaVšetky úrovne

Osloboďte sa od prekážok pri cvičení jogy tým, že si zacvičíte s celou rodinou. Užite si spolu zábavnú jogu. Pre všetky vekové kategórie.

rodinazábavná yoga

Nebojte sa lietať

Bjørn Jakobsen
Zborovňa, Nedeľa 13:00 - 15:00
WorkshopPokročilí

Lekcia vinyasa jogy, kde sa zameriavame na spojenie dychu a pohybu. Zmeníme svoj uhol pohľadu tým, že sa budeme otáčať dolu hlavou v rôznych variáciách a budeme skúmať silu a ľahkosť v prechodoch pri balančných pozíciách na rukách. Buďte otvorení hrať sa, potiť a zabávať sa. Nepotrebujete sa vedieť udržať v stojke na rukách.

vinyasa flowbalančné pozícieobrátené pozíciestojky

Tu a Teraz: Freedom Flow Laboratory

Alice Červinková
Svetlík, Nedeľa 15:15 - 17:15
V češtine!WorkshopPokročilí

Aby sme mohli byť „tu a teraz“, nestačí len chvíľkové sústredenie na prítomný moment. Oslobodíme sa od myšlienok a emócií, ktoré rušivo zasahujú myseľ, aby mohla byť tvorivá a voľná. Dovolíme emóciám voľne prúdiť. Byť tu a teraz znamená zdieľať svet, v ktorom sa nevzťahujeme k ostatným na základe očakávaní, posudzovania a ziskuchtivosti, ale žijeme vzťahy postavené na otvorenosti, vzájomnosti a podpore. Poďme to všetko preskúmať na experimentálnej hodine jogy, na ktorej si vyskúšame, aké to je sa plne otvoriť zážitku tu a teraz na telesnej, mentálnej a emocionálnej úrovni.

slobodadynamikavinyasa flow

Stelesnenie

Blaire Lindsay Houghton
Zborovňa, Nedeľa 16:00 - 17:30
LekciaVšetky úrovne

Čo sa myslí pod pojmom stelesnenie? Ako sa môžeme priblížiť svojej podstate cez svoje telo, ktoré sme dostali? Prostredníctvom zmyselnej flow jogy prehĺbime našu schopnosť prebývať v sebe samom a precítime naše telo pulzujúce životnou energiou.

priblíženie sa k sebeflow yogaživotná energia

Hatha a diskusia

Donovan Mahoney
Coworking, Nedeľa 16:00 - 18:00
WorkshopVšetky úrovne

Prva časť dáva priestor na cvičenie s minimom rozprávania a zameraním sa na dych a jeho vplyv na posilnenie alebo oslabenie našich fyzických a duševných schopností. Druhá časť pozostáva z otvorenej diskusie o tom, ako sa táto prax prejavuje v našich každodenných životoch.

hatha yogadych

Magic

Troy Hadeed
Sála, Nedeľa 16:15 - 18:15
WorkshopVšetky úrovne

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo robí jogu spirituálnou praxou? Naše odpojené prežívanie životov sa odzrkadľuje a vstupuje aj do nášho cvičenia; a teraz je najvyšší čas vrátiť ‘’kúzlo’’ späť. Počas tohto workshopu bude Troy zdieľať niektoré z jeho základných transformačných momentov zo svojej podložky i mimo nej. Vysvetlí nám, ako tieto momenty pospájali jednotlivé body medzi jeho životom, duchovným presvedčením a jeho jogovou praxou. Budeme si klásť tie najzákladnejšie otázky a strávime čas pozorovaním anatómie dychu a nášho vzťahu s ním.

vinyasa flowanatómia dychu

Meditácia

Leonardo Picco
Svetlík, Nedeľa 17:30 - 18:30
Meditácia

Vipassana je jednou z najstarších meditačných techník v Indii a znamená vidieť veci také, aké skutočne sú. Znovuobjavená Gótama Buddhom pred viac ako 2500 rokmi a vyučovaná ako univerzálny liek na akúkoľvek chorobu. Pokúsime sa rozvíjať ovládnutie mysle tým, že obklopení tichom upriamime pozornosť na prirodzenú realitu neustále sa meniaceho dychu. Na tejto hodine zažijeme iba ochutnávku skutočnej vipassany, ktorá možno prebudí vašu zvedavosť a rozhodnete sa zažiť 10 dňový vipassana pobyt, ktoré sa konaju po celom svete.

vipassana