Lektori 2018

 

Troy HadeedTT

vinyasa jogadych

Podľa Troya je joga osobná prax a osobná cesta k objaveniu samého seba. Preto sa neustále zameriava na vytvorenie priestoru, ktorý je pohodlný a dostupný pre všetkých, bez ohľadu na vierovyznanie, vek a fyzické obmedzenia. S jeho vedomými, zámernými pohybmi prináša Troyovo učenie svieži a účinný rozmer, ktorý slúži ako most medzi čistou podstatou jogy a dnešným svetom. Základom Troyovho učenia nie je dych, ale vzťah jednotlivca k svojmu dychu. Týmto zisťujeme, že žiadna pozícia, žiadny prechod, žiadny okamih nie je rovnaký, zisťujeme, čo to znamená žiť v prítomnom okamihu a nakoniec zisťujeme čo to znamená žiť Skutočnou láskou.
Troy študuje líniu Krishnamacharyu pod vedením Ryana Leiera a mal tú česť byť inšpirovaný skvelými učiteľmi ako sú Seane Corn, Father Joe Pereira (Iyenegar Yoga), Baron Baptiste, Srivatsa Ramaswami (Vinyasa Krama), Leslie Kaminoff, Jess Robertson, Ted Grand a iní.
Troy momentálne žije v dome na strome na severnom pobreží Trinidad a Tobago a je mu stále pripomínané, že Prana (životná energia, ktorá spája a tečie celým životom) je skutočná.

→ Piatok 10:00, Sála: Znovu sa spojiť s dušou
→ Sobota 13:00, Coworking: Nestojte v ceste
→ Sobota 16:00, Sála: Zostaň
→ Nedeľa 16:15, Sála: Magic

Jolene BaydaCA

kráľovná yin jogy, dychu a anatómie

Učí 14 rokov. Má viac než 8000 hodín skúseností a tréningu. Je vzdelaná vo vede a umení jogy. Učí na pobytoch, workshopoch, a intenzívnych kurzoch po celom svete. Učí Yin certifikáty a hatha certifikáty pod záštitou Savoir Yoga Teacher Training. Ale na ničom z toho nezáleží, ak vás nevie doviesť do stavu "tu a teraz" vo vašom vlastnom vesmíre. Pridajte sa k nej na podložke, joga sa vám sama odhalí.
Dýchajte, aby ste oslobodili myseľ. Čo viac treba? Všetko je joga!

→ Sobota 16:00, Coworking: Yin, cesta do vnútra
→ Nedeľa 13:00, Sála: BodyWise

Troy TuriCA

hatha jogadychvedomá pozornosť

Troy Turi je učiteľ jogy, ktorý hostí pobyty a workshopy po celom svete. Je bývalý gestalt terapeut, ktorý pracoval vo väzení s násilnými delikventmi a teraz cestuje po celom svete a učí vedomie dychu ako základný kameň osobnostnej zmeny.

→ Piatok 10:00, Svetlík: Hatha
→ Sobota 10:00, Coworking: Odkrývanie vedomia
→ Nedeľa 10:00, Coworking: Bhagavad Gita: Vojna bytia človekom

Blaire Lindsay HoughtonMX

tantrasexualita

Blaire je učiteľka jogy a sexuálna koučka. Vedie ženy a mužov k tomu, aby si vyliečili, uchopili a užívali svoju sexualitu, ako transformačnú silu svojich životov.
Skúsenosti s jogou, prácou s telom a tantrou mažú na jej lekciách hranice medzi sexuálnym a duchovným. Jej cieľom je podporiť zdravé zapojenie sexuálnej energie, čo vedie k plnému telesnému vedomiu a osobnému vyžarovaniu. Pôvodne z kanadských Rockies, ale momentálne žijúca a pracujúca v Mexiku.

→ Piatok 13:00, Svetlík: Ženské kruhy
→ Sobota 13:00, Zborovňa: Tantra a stelesnenie v každodennom živote
→ Nedeľa 16:00, Zborovňa: Stelesnenie

Chris MageeUK

silová jogavinyasa jogastojkyod vinyasy flow k yin joge

Chris je medzinárodný učiteľ, ktorý sa zameriava na silný dynamický vinyasa flow. Pôvodom je z Írska, ale jeho domovom je už 11 rokov Londýn, ktorý mu slúži ako základňa, keďže cestuje a učí po celom svete. Hodiny s Chrisom sú vždy zábavné a náročné. Sú na mieru ušité pre danú skupinu, aby vám dali presne to, čo potrebujete. Dostanete priestor objavovať, hrať sa a testovať vaše fyzické a psychické hranice. Verí v našu schopnosť vziať jogu a žiť ju mimo našej podložky, kde môžme získané poznatky aplikovať v našich každodenných životoch

→ Piatok 13:00, Sála: Všetko je vo vašich bedrách
→ Sobota 10:00, Svetlík: Handstand Jam (Stoj na rukách)
→ Nedeľa 10:00, Sála: Vstúp do Draka

Boris GeorgievAT

ashtanga jogakreativitaacro joga

Boris sa narodil v roku 1972 v Bulharsku a už ako dieťa sa začal venovať joge. Počas jeho puberty sa učil viac o duši a srdci jogy pod vedením jeho bulharského učiteľa Venzislava Eftimoffa. Neskôr vo Viedni pracoval so Sivananda holistickou metódou a pokračoval v rozširovaní obzorov o joge, ako mnohostrannej ceste na podporu šťastia a rovnováhy v súčasnom svete. Bolo to práve v Sivananda ašrame v južnej Indii, keď Boris stretol Lino Miele, ktorý ho inšpiroval pracovať s metódou ashtanga vinyasa. Od roku 1995 sa tento model pre Borisa stával viac a viac kľúčovým a študoval s Michaelom Besnardom a Andreou Moravou.
V roku 2000, založil Boris Yogacenter Ganesha, kde učí hlavne ashtangu a acroyogu. Okrem dlhých rokov vlastnej praxe je Borisovo učenie tiež ovplyvnené štvorročným štúdiom psychologického sebauvedomenia (Primal Therapie - Munk - primaltherapie.de), Spiraldynamic antómie a Acro jogy.

→ Sobota 10:00, Sála: Prirodzený pohyb a ashtanga joga
→ Sobota 19:15, Sála: Kirtan
→ Nedeľa 10:00, Svetlík: Acro joga ihrisko

Bjørn Omholt JakobsenNO

dynamická vinyasastojkyyin joga

Bjorn je z Nórska a jogu začal cvičiť v roku 2008. Dlho striedal rôzne štýly a nenachádzal vo svojej praxi stabilitu a celistvosť, až kým nezačal robiť aštangu. Jeho učenie je ovplyvnené jeho minulosťou osobného trénera a trénera gymnastiky. Na svojich hodinách rád kombinuje silu a pohybové prvky s hravým prístupom. Jeho hlavní učitelia sú Paul Dallaghan, Kia Naddermier a Ulrica Norberg.

→ Piatok 16:00, Sála: Buďte zakorenení s Yin jogou
→ Sobota 13:00, Sála: Atletický flow
→ Nedeľa 13:00, Zborovňa: Nebojte sa lietať

Donovan Patrick MahoneyTH

joga na prekonanie traumymeditácieyin jogahatha joga

Donovan je Americký Indián z národa Kwakiutl, kmeňa Nargis v Alert Bay Britská Kolumbia, Kanada. Donovan má 500 hodinový učiteľský certifikát a učí od roku 2013, cvičí od roku 2008. Donovan našiel cestu k joge po pracovnom úraze, ktorý ho viedol späť k závislosti. Dostal sa z toho vďaka joge a cez učenie začal zdieľať svoje skúsenosti, silu a nádej s ostatnými. Donovan učí meditáciu, mindfulness a yin jogu, restoratívnu jogu a hatha jogu v Luxury Rehabs a súkromné v juhovýchodnej Ázii od roku 2016. Jeho domovom sa stalo Thajsko.
Čo môžeme očakávať? Hlbšie pochopenie, ako si uvedomiť mentálnu a emocionálnu traumu, závislosť, ako nás to obmedzuje v našom každodennom živote a ako to vyriešiť pomocou fyzického pohybu a meditácie.

→ Piatok 16:00, Zborovňa: Meditačný skupinový workshop
→ Sobota 17:00, Svetlík: Yin meditácia a diskusia
→ Nedeľa 16:00, Coworking: Hatha a diskusia

Nadine AgostiCA

joga pre detipre rodičov s deťmidych

Nadine učí jogu kvôli radosti, ktorú cíti, keď odovzdáva toto učenie študentom. Svojím študentom je vďačná za múdrosť a energiu, ktorú prinášajú na hodiny. Jej hodiny sú rôzne: od silnej k jemnej praxi, so zameraním na správne držanie tela a vždy propagujúce vyrovnanosť, uvedomovanie si samého seba a radosť. Rada čerpá z mnohých skvelých učení a aspektov jogových štýlov, s ktorými má skúsenosti.
Nadine dostala 200 hodinový učiteľský certifikát Flow Yoga štúdia v roku 2006, potom ukončila Sanga Yoga TIP program a odvtedy učí. Chcela by poďakovať všetkým učiteľom, ktorí ju inšpirovali na jej ceste. Momentálne študuje so Sandrou Sammartino. Okrem toho, že je učiteľkou jogy, je aj umelkyňou a profesionálnou fotografkou.

→ Piatok 13:00, Zborovňa: Osloboďte dych
→ Sobota 10:00, Zborovňa: Partnerská joga
→ Sobota 15:30, Svetlík: Sila zastavenia
→ Nedeľa 13:00, Svetlík: Detská a rodinná joga

Leonardo PiccoIT

masážereflexológiameditácie

Leonardová práca s telom je holistická, zameraná na vyvolanie liečivej odpovede. Viac než 20 rokov pracuje s reflexológiou, ktorú od 2014 dopĺňa o thajskú masáž. Pracuje zo srdca, dáva každému priestor, aby sa spojil so svojím telom, aby si bol viac vedomý energií, ktoré sú okolo a vo vnútri jeho samotného.
V roku 2010 po prvý krát skúsil bikram jogu. Nadšenie z objavu novej praxe vyústilo do odchodu do Indie a absolvovania 900 hodinového učiteľského kurz Hatha jogy.
Praktikovanie mu pomáha byť si vedomý vlastného tela, citlivosti, ktorá mu umožňuje cítiť ľudskú bolesť a ten blažený pocit, keď bolesť zmizne. Namasté

→ Sobota 16:00, Zborovňa: Masážny workshop
→ Nedeľa 10:00, Zborovňa: Basic hatha flow
→ Nedeľa 17:30, Svetlík: Meditácia

Alice ČervinkováCZ

anatómiadychvinyasa flow

Alica praktikuje a učí jogu založenú na prepojení pohybu a dychu (vinyasa joga). Jej prax tvorí aštanga joga. Aštanga si ju získala už pred viacerými rokmi. Najskôr vyhľadávala len dynamické hodiny a navštevovala rôznych učiteľov. Predtým sa niekoľko rokov venovala bojovým umeniam (taekwondo, kungfu) a nevedela si predstaviť, že by robila nejakú jemnejšiu formu jogy. O niečo neskôr však ocenila predovšetkým jogovú terapiu. Priniesla do jej praxe pozornosť k subtílnejším stránkam jogovej praxe a utvrdila ju v tom, že jogou sa môžeme liečiť. Alici jej blízke také poňatie jogy, ktoré sa prikláňa k hľadaniu jednoduchého a prirodzeného pohybu, ktorý je vedený bez úsila, čiže s ľahkosťou. Od roku 2013 prevádzkuje spolu s Veronikou Švecovou jogové štúdio Akasha v Prahe.

→ Piatok 10:00, Zborovňa: Dychový workshop
→ Sobota 13:00, Svetlík: Prežitková anatómia: záklony a vinjása joga
→ Nedeľa 15:15, Svetlík: Tu a Teraz: Freedom Flow Laboratory

Renee SunbirdAT

kirtanmantryindická filozofia

Renée Sunbird prvý krát zoznámil s jogou jej otec. O niekoľko rokov neskôr študovala Indológiu a Filozofiu na Viedenskej univerzite a začala cvičiť ashtanga vinyasa jogu. Niekoľko krát cestovala do Indie prehĺbiť si svoju prax a začala študovať indickú hudbu, spievanie mantier a bhajanov.

→ Sobota 19:15, Sála: Kirtan
→ Nedeľa 10:00, Svetlík: Acro joga ihrisko
→ Sunday 13:00, Coworking: Mantra - filozofia zvuku

Mayo GliganičSK

muzikoterapiapráca s dychomhudobná improvizácia

Mayo je filozof, hudobník, muzikoterapeut, inštruktor jogy. Hudbu využíva ako terapeutický nástroj. Inšpirácie k nej pochádzajú z Indie, Brazílie, no predovšetkým z jeho muzikoterapeutickej praxe. Hudba je v jeho živote prítomná od detstva. Venuje sa hudobnej improvizácii, muzikoterapii a doprevádza iných umelcov. Hudba pre neho znamená život, pohyb, dych, rytmus, tlkot srdca, no najmä cestu k najskrytejším miestam duše.

→ Piatok 19:00, Sála: Započúvaj sa do svojho vnútra

Daniel Krupaji MáčovskýSK

pránajáma

Daniel je jogín telom aj dušou. Po kariére vrcholového športovca, farmára, bankového riaditela, podnikateľa, politika, cestovateľa, dobrodruha a filantropa našiel zmysel života v Atma Kriya Yoge - joge duše. Je jedným z jej mála učiteľov na svete. Na festivale sa predstaví s prednáškou "Pranajáma" - jogová veda o životnej energii.

→ Nedeľa 11:15, Zborovňa: Pranajáma

Martin KujanSK

nenásilná komunikácia

Martin je tréner v procese certifikácie s medzinárodnou organizáciou Center for Nonviolent Communication. Na jeho holistický prístup k životu a komunikácií má okrem Nenásilnej komunikácie najväčší vplyv prax tibetského budhizmu, štúdium tradičnej tibetskej medicíny a procesy Art of Hosting. Venuje sa mediácii a pôsobí ako facilitátor, ktorému záleží na vedení zmysluplných rozhovorov podporujúcich spoluprácu.

→ Piatok 16:00, Svetlík: Nenásilná komunikácia

Fredy AyisiSK

flowcreative flow

Jeho joga je dych, energia, pohyb a príbeh s ktorým vás Fredy počas lekcie prevedie. Jeho lekcia strieda mantry, pranayamu a pohyb prepojený s dychom. Každý jeden pohyb, tak ako na seba nadväzuje, má logiku. A popri tom celom vždy dokáže odovzdať kúsok informácie z ôsmych stupňov uceleného systému jogy. Nenásilne, nenútene, tak ako elegantné pohyby asán v sprievode dychu. Keď sa Fredyho spýtate, ako sa dostal k joge, povie vám, že mu bola predurčená a k jeho osobe patrí odjakživa. Keď mal dvanásť rokov, začal cvičiť karate. Ako doplnkovému cvičeniu sa venoval joge. V pätnástich rokoch sa ponoril hlbšie, začal študovať knihy východných filozofií a jogu už vtedy vnímal duchovnejšie ako systém asán. Joga sa stala pre neho hlavnou životnou cestou, založil v Bratislave prvé štúdio Yoga Vidyalaya, organizuje festival Shantiloka, školí nových lektorov.

→ Sobota 17:45, Zborovňa: Creative yoga

Lístky

3

dňový lístok

2

dňový lístok

1

dňový lístok

 

There is no progress toward ultimate freedom without transformation & this is the key issue in all lives.

B.K.S. Iyengar