Lekcie

Piatok 27/09

Prepojenie hatha jogy, pránajámy & meditácie

Troy Turi
Stage 2, Piatok 10:00 - 12:00
LekciaVšetky úrovne

Zažite dobrodružstvo, počas ktorého sa vaša pozornosť presunie z vonkajšieho sveta do vášho vnútra. Cvičenie zahŕňa flow zameraný na vedomý dych, ktorý vytvára v tele a v mysli silu, orientuje sa na prácu s dychom, ktorá ho prepája s mysľou, a nakoniec zahŕňa koncentráciu, ktorá nás v meditácii spája s radosťou. Doprajte si chvíle, ktoré vám pomôžu spomenúť si, ako byť znova sebou samým.

jednoduchosťpránajámabuď sám sebouhatha flow

Magic

Troy Hadeed
Stage 1, Piatok 10:30 - 12:30
LekciaVšetky úrovne

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo robí z jogy spirituálnu prax? Naše odpojené prežívanie životov sa odzrkadľuje aj v joge a vstupuje do nášho cvičenia. Teraz je však najvyšší čas vrátiť ‘’kúzlo’’ späť. Počas tohto workshopu sa bude Troy deliť o niektoré zo svojich základných transformačných momentov na podložke aj mimo nej. Vysvetlí vám, ako tieto momenty pospájali jednotlivé body jeho života, duchovného presvedčenia a jogovej praxe. Budete si klásť tie najzákladnejšie otázky a strávite čas pozorovaním anatómie dychu a svojho vzťahu s ním.

vinjása flowanatómia dychusilové cvičeniemagic

Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga

Slava Goloubov, Devon French
Stage 2, Piatok 12:30 - 14:30
WorkshopPokročilí

Je úžasné plynulo sa pohybovať z pozície do pozície spôsobom, ktorý je jedinečný a kreatívny. Tento workshop má za cieľ posunúť vaše hranice prispôsobenia sa okolnostiam v danom momente.
V akro joge sa niekedy príliš fixujeme na správne umiestnenie, kto drží ruky vystreté, kto ich má kedy ohnúť. Lenže načo? V acro joge sa často pohybujeme v danom momente z jedného miesta na druhé, pričom na rozhovory vtedy nie je čas. Učíme sa prispôsobiť a pracujeme s tým, čo nám daná situácia ponúkne.
Podelíme sa s tebou o fyzicky náročnejší flow, ktorý budeš aj so svojím partnerom/partnerkou opakovane precvičovať a cibriť, až kým nevytvoríte umelecké dielo. Počas tohto workshopu ti poskytneme všetky nástroje a vedomosti na zlepšovanie vlastnej praxe. Prvá časť workshopu.

rovnováhadôverakomunikáciahravá forma

Svastha joga terapia: Mindfulness v joge

Martin Ďuriš
Stage 5, Piatok 12:45 - 14:45
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Joga nás sprevádza na každom kroku, no zároveň sa v rýchlom toku tejto doby a pri veľkosti marketingového ducha niečo z esencie jogy vytráca. Naši predkovia nám ponúkli odkaz, návod a pomocnú ruku. Sme ešte schopní počuť, vidieť a cítiť tento odkaz? Sme schopní sa zastaviť, cítiť a nebáť sa uvažovať komplexne? To je výzva dnešných dní pre mnohých z nás. Na tomto workshope vám predstavíme základné princípy jogovej ztelesnenej psychológie a tréningu meditácie, sebareflexie a konteplácie, ktoré vám môžu napomôcť v každodennej vedomej praxi.

základyzmyselmeditáciatechniky

Sloboda vo vinjáse

Jolene Bayda
Stage 1, Piatok 13:00 - 15:00
WorkshopVšetky úrovne

Dych je životná sila (prána), konštanta rovnováhy vo svete chaosu a činností. Keď zladíme dych s plynutím (flow), vznikne niečo jedinečné: moment nasledovaný bytím. Odhaľovaním pránajáma-vinjásy objavíte a stotožníte sa s tým, že: dych je život a život je celý o plynutí (flow).

flowbreathvinjásafreedom

Znovuprepojenie s dušou, 1. časť

Troy Hadeed
Stage 3, Piatok 15:15 - 17:15
WorkshopVšetky úrovne

Počas tejto prednášky strávite čas diskutovaním o tom, čo to joga vlastne znamená, ako ju môžete použiť v dennom živote a ako sa objavuje vo vašom cvičení. Po krátkom vysvetleni anatómie dýchania zrazu objavíte a zakúsite úplne nový vzťah s dychom, a to následne aplikujete do cvičenia. Budete sa rozprávať o živote, výzvach, prekážkach, emóciách, o duši aj o Bohu. Budete viesť zmysluplné konverzácie, počas ktorých budete môcť Troyovi položiť otázky o živote alebo sa podeliť o svoj životný príbeh, či o to, čo práve zakúšate. Porozprávate sa tiež o tom, čo to znamená žiť jogou aj mimo podložky.

čo je jogaanatómia dychurozhovoryjoga mimo podložkyzdieľanie vlastných príbehov

Pozri sa, mami, bez rúk

Adell Bridges
Stage 1, Piatok 15:15 - 17:15
WorkshopVšetky úrovne

Táto zábavná a plynulá vinjása lekcia vás prevedie známymi pozíciami, ale neznámymi spôsobmi. Spoznávajte rozdiely v tom, aké to je prechádzať z jednej pozície do druhej bez použitia rúk! Táto lekcia bude pre vás možno výzvou, ale nie v tom zmysle, ako si myslíte – bude o trochu hlbšom pochopení nás samých, čo občas znamená, že si naše egá “odrú kolená”. My sa na tom však len zasmejme a ďalej sa budeme zabávať pri pohybe cez rôzne variácie, vďaka ktorým si rozhýbeme celé telo.

zábavný flowvinjása flowbez rúkobjavovanie

Obrátené pozície

Chris Magee
Stage 5, Piatok 15:15 - 17:15
WorkshopPokročilí

Príďte a preskúmajte cvičenie dole hlavou. Budeme pracovať na tipoch, trikoch a driloch, ktoré vám pomôžu so stojkami na hlave, predlaktiach a rukách. Vítané sú všetky úrovne.

tipy na stojkypríprava na stojky

Wim Hof workshop

Martin Thám
Stage 2, Piatok 16:00 - 19:00
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Na workshope spolu nahliadneme do súvislostí vnútroného sveta. Otvoríme tému ega, jeho rozpoznania a kultivácie. Spravíme si prehľad čo je základom harmonického a zdravého života. Porozprávame sa o otužovaní chladom, ako to robiť bezpečne a efektívne. Nazrieme do biochémie tela v súvislosti s meditáciou, dýchaním a otužovaním. Naučíme sa používať dýchacie cvičenie Wim Hof Method, ktoré si vychutnáme v sprievode živej hudby.

interaktívne hrydiskusiaseba spoznávanieempatia

Meditácia

Leonardo Picco
Stage 3, Piatok 17:30 - 18:15
Meditácia

Vipassana je jednou z najstarších meditačných techník v Indii a znamená vidieť veci také, aké skutočne sú. Znovuobjavená Gótama Buddhom pred viac ako 2500 rokmi a vyučovaná ako univerzálny liek na akúkoľvek chorobu. Pokúsime sa rozvíjať ovládnutie mysle tým, že obklopení tichom upriamime pozornosť na prirodzenú realitu neustále sa meniaceho dychu. Na tejto hodine zažijeme iba ochutnávku skutočnej vipassany, ktorá možno prebudí vašu zvedavosť a rozhodnete sa zažiť 10 dňový vipassana pobyt, ktoré sa konaju po celom svete.

technika vipassany

Kľúčové pohyby potrebné k akémukoľvek cvičeniu

Devon French
Stage 5, Piatok 17:30 - 19:00
WorkshopVšetky úrovne

Devon pochopil, že na to, aby sa človek dokázal súvisle a plynulo pohybovať, musí najskôr odhaliť miesta, v ktorých je slabý alebo vnútorne zablokovaný. Keď ich nájde, dokáže tieto slabé miesta jednoduchými opakovanými pohybmi posilniť. Budeme sa sústreďovať na používanie svalov v miestach, ktoré plne nevyužívame. Zablokované, stiahnuté časti sa začnú postupne uvoľňovať a bezpečne otvárať v momente, keď prestanete mať potrebu tlačiť sa do pozícií a tvarov. Poďte sa od Devona naučiť sériu jednoduchých pohybových vzorcov na posilnenie a otvorenie tela. Tento workshop je prístupný naozaj všetkým a každého posunie ďalej.

slabšie časti v telenájdi zablokované miestajednoduchý pohybnájdi siluopakovanie pohybov

Sobota 28/09

Škola jogy: znovu objavovanie a skúmanie jogy

Troy Hadeed
Stage 3, Sobota 10:00 - 12:00
PrednáškaVšetky úrovne

Čo je to vlastne joga a prečo ju cvičíme? Táto prednáška je pre všetky skúsenostné úrovne jogínov. Tí, ktorí nemajú predošlé skúsenosti, získajú náhľad do sveta jogy... Čo to je joga? A aký môže mať vplyv na váš život. Tí skúsenejší získajú hlbšie porozumenie a nový pohľad, aby sa posunuli za hluk, ktorý do sveta jogy prenikol. Prednáškou nazriete do srdca jogy a vynesie na svetlo niekoľko naozaj praktických a dostupných konceptov, ktoré v modernom svete posadnutom pozíciami často prehliadame.

hlbšie pochopenie jogy

Plynulosť pohybu

Slava Goloubov
Stage 2, Sobota 10:00 - 12:00
WorkshopVšetky úrovne

Tento wokshop je zameraný veľmi všestranne. Odhaľuje silné stránky jednotlivých disciplín a pomáha nachádzať spoločné časti rôznych modalít. Najdôležitejšou časťou je naučiť sa, ako sa efektívne a kreatívne pohybovať. Joga, akrobacia, rovnovážne pozície na rukách a improvizácia sa stmelia do intenzívneho zjednoteného cvičenia, aby vám obrátili svet hore nohami a odviazali uzdu vášmu potenciálu pohybu.
Kľúčové témy, ktoré sa budú počas workshopu rozoberať:
Flow na zemi
Rovnováha tela
Myseľ vs. hmota
Východiskové stratégie/tréning reakcií
Úroveň cvičenia
Vhodné pre všetky úrovne, ale očakávajte, že budete tvrdo pracovať nielen so svojím telom, ale aj s mysľou - obe budeme trénovať rovnako.

skúmaniezvedavosťvývinvzdelávanie

Všetko o fasciách

Adell Bridges
Stage 1, Sobota 10:30 - 12:30
WorkshopVšetky úrovne

Flexibilita je do značnej miery nepochopený koncept. Na tomto workshope si vysvetlíme jej dôležitosť a vzťah k sile a výdrži. Prehĺbime pochopenie anatómie flexibility a cez prácu s fasciami preskúmame spôsoby k zlepšeniu vlastnej mobility. Nakoniec vás "vybavím" užitočnými radami a technikami, ktoré budete môcť zakomponovať do svojho vlastného cvičenia, a pokračovať v ceste k lepšej mobilite, flexibilite a sile.

flexibilitafasciesilatechnikybudovanie flexibility

Mahábhárata & Bhagavatgíta (do hĺbky): splynutie intuície a vedomia

Troy Turi
Stage 3, Sobota 12:30 - 15:30
PrednáškaVšetky úrovne

Už pred 6-tisíc rokmi nás mudrci varovali, akými možnými spôsobmi môžeme zísť z cesty a oddeliť sa od božskej jednoty so životom a stratiť s ním kontakt. V skrytých správach rozpovedali príbeh, ktorý odhaľuje tajomstvo, čím joga naozaj je. Zároveň upozornili, že jediná vojna, ktorú kedy budeme viesť, je tá, ktorá prebieha v každom z nás.Na to, aby sme ju vyhrali, musí sa stretnúť Arjuna (učeník intuície) a Krishna (zhmotnené/vtelené vedomie), aby sa postavili zoči-voči všetkým pochybnostiam existencie.
Lekcia pozostáva z prednášky a diskusie o tom, čomu čelí jogín na ceste ovládnutia majstrovstva života.

diskusiaBhagavad Gitavedomé uvedomenie

Umenie prechodu medzi pozíciami

Chris Magee
Stage 1, Sobota 13:00 - 15:00
LekciaVšetky úrovne

Najzábavnejšia časť cvičenia jogových pozícií je priestor medzi nimi. Príďte a odhaľte radosť a zábavu počas toho, ako sa budeme hrať s prechodmi vo všetkých prvkoch cvičenia pozícií. Vítané sú všetky úrovne.

priestor medzi pozíciamizábava

Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 2

Slava Goloubov, Devon French
Stage 2, Sobota 13:00 - 15:00
WorkshopPokročilí

Je úžasné plynulo sa pohybovať z pozície do pozície spôsobom, ktorý je jedinečný a kreatívny. Tento workshop má za cieľ posunúť vaše hranice prispôsobenia sa okolnostiam v danom momente.
Druhá časť workshopu.

rovnováhadôverakomunikáciahravá forma

Za hranicami komfortu

Troy Hadeed
Stage 1, Sobota 15:30 - 17:30
LekciaVšetky úrovne

"Zvykol som sa hrať, ale teraz som zastal." Tieto silné slová B.K.S. Iyenegara sa odrážajú v každom okamihu tohto cvičenia. Táto vinyasa hodina pripomína meditáciu v pohybe a vezme nás cestou dlhých výdrží a možno aj silných nadávok. Naše tendencie na podložke, aj mimo podložky sú vyhnúť sa situáciám, ktoré nám nie sú príjemné, alebo sú pre nás výzvou, ale ak dokážeme byť prítomní so svojimi pocitmi, emóciami a príbehmi, zistíme, že tu začína joga, a prebieha transformácia.

vinjása flowpomaléporozumenie dychu

Základný hatha flow

Leonardo Picco
Stage 2, Sobota 15:30 - 17:00
LekciaZačiatočníci

Jednoduchá hodina pre začiatočníkov. Zameriame sa na uvedomenie si tela, mysle a dychu. Pokúsime sa ostať prítomní, aby sme pochopili, aké je to dôležité. Hodina bude ukončená dlhšou meditačnou relaxáciou.

pomalénenáročnéjednoduché

Holotropná Paradigma a Awareness Positioning System

Martin Ďuriš
Stage 3, Sobota 15:30 - 17:30
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Workshop zameraný na holotropnú prax, meditáciu, tréning všímavosti a predstavení princípov samotného holotropného dýchania: prípravy, settingu, integrácie. Povieme si, čo všetko môže byť príprava a čo všetko môže slúžiť ako integrácia. A čo všetko stojí vlastne za slovom holotropné dýchanie. Ako pracuje s kontaktovaním pamäte nášho tela, aká je menchanika na uvoľňovanie traumy z tela, či naopak zaseknutej radosti či slasti. Povieme si príklady z praxe, ako sa môžeme spájať s našou pradávnou biologickou planetárnou históriou, či transpersonálnymi sférami nášho bytia a aké sú evolučné či liečivé benefity týchto zážitkov.

holotropné dýchanieintegráciapráca s telom

Jin. Cesta dovnútra

Jolene Bayda
Stage 2, Sobota 17:30 - 19:30
WorkshopVšetky úrovne

Znovu sa objavte vďaka tomuto dôvernému cvičeniu a naučte sa intuitívne pohybovať svojím vnútorným svetom. Preskúmajte svoj mikrokozmos v hlbokom meditačnom cvičení pozícií. Spolu sa pozrieme na anatómiu ľudského tela, svoje energetické telo a na fyziologické prínosy tohto cvičenia, ktoré pomáha tomu najvnútornejšiemu pulzu životnej sily.

jin jogaintimitaanatómiapomaléhlbokédlhšie zotrvanie v pozícii

Meditácia

Leonardo Picco
Stage 3, Sobota 17:45 - 18:30
Meditácia

Vipassana je jednou z najstarších meditačných techník v Indii a znamená vidieť veci také, aké skutočne sú. Znovuobjavená Gótama Buddhom pred viac ako 2500 rokmi a vyučovaná ako univerzálny liek na akúkoľvek chorobu. Pokúsime sa rozvíjať ovládnutie mysle tým, že obklopení tichom upriamime pozornosť na prirodzenú realitu neustále sa meniaceho dychu. Na tejto hodine zažijeme iba ochutnávku skutočnej vipassany, ktorá možno prebudí vašu zvedavosť a rozhodnete sa zažiť 10 dňový vipassana pobyt, ktoré sa konaju po celom svete.

technika vipassany

Cez hatha jogu k plynulému pohybu

Devon French
Stage 1, Sobota 17:45 - 19:15
LekciaVšetky úrovne

Na tomto workshope sa naučíte sekvenciu pozícií v pomalom štýle hatha jogy. Tú potom začnete cvičiť s kratšími prestávkami medzi pozíciami, až sa ocitnete v plynulom toku dychu prechadzajúc známou naučenou sekvenciou.

hatha jogaod pomalého k dynamickémuplynutie v sekvencii

Nedeľa 29/09

Konverzácie inšpirované životom v dome na strome

Troy Hadeed
Stage 3, Nedeľa 10:00 - 12:00
PrednáškaVšetky úrovne

Tieto rozhovory môžu byť v tradícii jogy označované a pochopené ako istý druh satsangu (bytie v spolocnosti pravdivých ľudí). Troy trávi väčšinu času sedením vo svojom skromnom príbytku postavenom na strome (treehouse), kde uvažuje a hovorí o silnom uvedomení. Na tomto stretnutí nám ho prináša. Podelí sa o svoje myšlienky a inšpirácie o joge, živote, Bohu, vzťahoch a každom liste a vetve, ktoré všetko prepájajú. Na tomto príjemnom stretnutí bude priestor pre vaše dobrovoľné otázky, vítaná je vaša zraniteľnosť, autentickosť a pravdivosť. Síce nebudete praktizovať jogové pozície, no napriek tomu bude mať toto stretnutie nekonečný potenciál transformovať vaše životy v mnohých smeroch.

otázky a odpovedeSatsangzdieľanie myšlienokbuď zraniteľný

Sila prechodov medzi pozíciami

Adell Bridges
Stage 2, Nedeľa 10:00 - 12:00
WorkshopVšetky úrovne

Telesné cvičenie jogy nám pomáha lepšie sa spoznať vďaka tomu, čo nám naše telo hovorí počas pohybu. Transformačná sila jogy začína práve schopnosťou počúvať. A tomu sa budeme venovať na tomto workshope. Analýzou jednotlivých jogových prechodov a pozícií odhalíme krásu ich jedinečnosti, čo vám pomôže rýchlejšie rásť na vašej jogovej ceste. Inteligentným pohybovaním sa na jogamatkách si vybudujete silu a ohybnosť, ktoré sú nevyhnutným základom pre intenzívne cvičenie jogy.

prechody z pozície do pozícievývojinteligenciabudovanie silybudovanie flexibility

Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 3

Slava Goloubov, Devon French
Stage 4, Nedeľa 10:00 - 12:00
WorkshopPokročilí

Je úžasné plynulo sa pohybovať z pozície do pozície spôsobom, ktorý je jedinečný a kreatívny. Tento workshop má za cieľ posunúť vaše hranice prispôsobenia sa okolnostiam v danom momente.
Tretia časť workshopu.

rovnováhadôverakomunikáciahravá forma

Zdravé bedrá a hamstringy

Chris Magee
Stage 1, Nedeľa 10:30 - 12:30
LekciaVšetky úrovne

Hodina zameraná na spodnú časť tela, ktorá podporuje zdravie kĺbov a pohyblivosť nôh, rozširovanie rozsahu a kapacity v rozštepoch, predklonoch a polohách na otváranie bedrových kĺbov. Vítané sú všetky úrovne.

dolná časť telabedrázdravé kĺbymobilitainteligencia

Vnútorná práca so slobodou

Troy Turi
Stage 3, Nedeľa 12:30 - 15:30
WorkshopVšetky úrovne

Pre tých, ktorí túžia ponoriť sa hlbšie a uvoľniť v sebe to, čo nás všetkých spútava s opakujucimi sa vnútornými vzorcami, či už na úrovni našich psychických vzorcov, alebo každodennej skúsenosti reinkarnácie ako tej istej bytosti.
V prítomnosti ne-reagovania sa odvážny svedok (ty) spája so Zdrojom/Stredom oslobodeným od (formy) plynúcich myšlienok, presvedčení, postojov a emócií, ktoré sa opakujú každú sekundu, hodinu, deň a rok nášho života. Vnútorná práca so slobodou je vedomý a aktívny workshop. Komunikácia a akcia. Zároveň je pripomienkou toho, kým naozaj sme, a vytvára priestor hrať sa s tým, kým nie sme.

diskusiavedomé uvedomenierozhovory a prevedenia na mieste

Naučíme sa správne techniky potrebné na silné a stabilné stojky

Slava Goloubov
Stage 2, Nedeľa 12:45 - 14:45
WorkshopPokročilí

Cesta k zvládnutiu stojky nás učí veľmi veľa o biomechanike tela a o našom psychickom rozpoložení, keď sme dolu hlavou. Ak ste pripravení začať pracovať na silnej, stabilnej a nehybnej stojke, staňte sa súčasťou tohto intenzívneho ponorenia. Zamerajte sa s nami na kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste sa tam dostali. Či už to je váš dlhoročný sen a potrebujete doladiť techniku, alebo je to vaše novoročné predsavzatie, z tohto workshopu odídete s dostatočnými vedomosťami na zvládnutie stojky – vo vlastnom tempe.
Kľúčové témy, ktoré budeme rozoberať:
vyrovnanie,
základné a pokročilé zásady vchádzania a výchádzania z pozícií,
vzťah medzi rýchlosťou a kontrolou,
priestorové vnímanie,
čo to znamená spraviť „rovnú stojku“,
vytrvalosť pri cvičení,
príprava, zahriatie a záverečné schladenie,
rôzne variácie stojok.

rovnováhakontrolaprecíznosťuvedomenietipy na stojku

Evolúcia vzťahov: Play-Fight/Formless Arts

Martin Ďuriš
Stage 4, Nedeľa 12:45 - 14:45
V slovenčine!WorkshopVšetky úrovne

Prax Play/Fight vychádza zo ztelesnenej filozofie Tekutého Tela/Liquid Body Practice. “Play Fight practice” je skúmanie toho, čo je to byť človekom. Názov sa snaží reprezentovať dve prazákladné polarity, ktoré sú súčasťou prírodnej, no aj sociálnej ríše. Je to symfonická interakcia medzi konfrontáciou a spoluprácou. Z tejto perspektívy je život nevyhnutnou play-fight interakciou, ktorá sa nerušene odohráva v nás samých, práve teraz. A takisto sa odohráva aj s každou interakciou s naším vonkajším okolím. Posilňovanie našej integrity a autonómie je absolútnym základom pre vlastné zdravie, ale aj pre naše zdravé, vedomé a hravé vzťahy, čo je považované aj mnohými lekármi po celom svete za esenciu harmónie a celkového zdravia. Povieme si niečo o výskume tela, pohybu a vzťahov Dr. Bruce Liptona, Dr. Petera Levina alebo Dr. Gábora Matého, ktorí sú považovaní za lídrov na poli psychosomatiky, a dáme to celé do kontextu pohybu, interakcie a dotyku s vonkajšou realitou.

dynamický pohybtelobiomechanikapohyb

Asistované jin-jang

Jolene Bayda
Stage 1, Nedeľa 13:00 - 15:00
WorkshopVšetky úrovne

Naučte sa, ako dokážu vaše ruky viesť nehybnosť z pohybu a nehybnosť naplniť pohybom. Dotyk uzemní vedomie a premostí priestor do napätia, čím odhalí hlbšie precítenie vnímania a fyzického tela. Miesto telesnosti a uvedomenia; energia v pohybe. Detské ihrisko pre fyzičnosť a vedomie, energia v pohybe. Fyzické prispôsobenie sa, thajská masáž a terapeutický dotyk vás podporia v tomto statickom a dynamickom plynutí asán tak, aby ste hlbšie precítili cvičenie a dovolili si hlbšie plynúť.

fyzické úpravyod pohybu k nehybnostihlboké natiahnutieenergia v pohybeterapeutický dotyk

Masážny workshop

Leonardo Picco
Stage 4, Nedeľa 15:00 - 17:00
WorkshopVšetky úrovne

Leonardo nám vysvetlí, aké je dôležité prepojiť sa so sebou, aby sme sa mohli ďalej prepojiť s človekom, ktorému poskytujeme masáž. Reč bude aj o dychu a čakrách. Pracovať môžete s partnerom, známym, kamarátom, je to len na vás. Workshop zahŕňa masáž celého tela a chodidiel so všeobecným vysvetlením reflexiológie.

masáždychčakryreflexiológia

Znovuprepojenie s dušou, 2. časť

Troy Hadeed
Stage 1, Nedeľa 15:30 - 17:30
LekciaVšetky úrovne

Vo svete, kde sa kladie taký silný dôrazu na to, čo nás rozdeľuje, využijeme praktizovanie pozícií na opätovné spojenie so silami, ktoré nás spájajú. Prostredníctvom pomalého, vedomého pohybu si vytvoríte nový vzťah k dychu a duši, pričom si spoločne položíme otázky: „Čo je to vlastne joga? A ako ju vytvárame?“ Môžete očakávať náročnú, ale uzemnenú prax vinjásy, ktorá drží vzťah k dychu ako k svojmu základu. Dôležité bude pochopiť, že najhlbšia sila spočíva v tom, že sme prítomní v našom vzťahu k praxi, postoju a dychu. Táto lekcia podporuje sebareflexiu a sebaobjavovanie. Pripravte sa na dlhú cestu späť k sebe!

uzemnený vinjása flowpomaléporozumenie dychuvedomý pohyb

Jemné uvedomenie si tela vďaka restoratívnej joge

Devon French
Stage 2, Nedeľa 15:30 - 17:30
LekciaVšetky úrovne

Počúvať svoje telo chce cvik. Devon vás pozýva na lekciu regeneračnej jogy, ktorá vám pomôže rozvinúť si sústredenie. Keď posilníte sústredenie, dokážete ho využiť na pomoc svojmu telu pri hľadaní hlbšieho pocitu relaxácie. V tomto stave relaxácie ľahšie rozoznáte jemný rozmer svojho tela. Budeme používať jednoduché restoratívne jogové pozície ako nástroj na posilnenie sústredenia a schopnosti relaxovať, aby ste boli voči sebe a svojmu telu uvedomelejší.

relaxpomalýjemnéupevní zdravievedomé telo

Meditácia

Leonardo Picco
Stage 2, Nedeľa 17:45 - 18:30
Meditácia

Vipassana je jednou z najstarších meditačných techník v Indii a znamená vidieť veci také, aké skutočne sú. Znovuobjavená Gótama Buddhom pred viac ako 2500 rokmi a vyučovaná ako univerzálny liek na akúkoľvek chorobu. Pokúsime sa rozvíjať ovládnutie mysle tým, že obklopení tichom upriamime pozornosť na prirodzenú realitu neustále sa meniaceho dychu. Na tejto hodine zažijeme iba ochutnávku skutočnej vipassany, ktorá možno prebudí vašu zvedavosť a rozhodnete sa zažiť 10 dňový vipassana pobyt, ktoré sa konaju po celom svete.

technika vipassany