Lektori

 

Troy HadeedTT

vinjása jogamuž žijúci v príbytku na stromedychdušaspiritualita
WEB

Podľa Troya je joga osobná prax a osobná cesta k objaveniu samého seba. Preto sa neustále zameriava na vytvorenie priestoru, ktorý je pohodlný a dostupný pre všetkých, bez ohľadu na vierovyznanie, vek a fyzické obmedzenia. S jeho vedomými, zámernými pohybmi prináša Troyovo učenie svieži a účinný rozmer, ktorý slúži ako most medzi čistou podstatou jogy a dnešným svetom. Základom Troyovho učenia nie je dych, ale vzťah jednotlivca k svojmu dychu. Týmto zisťujeme, že žiadna pozícia, žiadny prechod, žiadny okamih nie je rovnaký, zisťujeme, čo to znamená žiť v prítomnom okamihu, a nakoniec zisťujeme, čo to znamená žiť Skutočnou láskou.
Troy študuje líniu Krishnamacharyu pod vedením Ryana Leiera a mal tú česť byť inšpirovaný skvelými učiteľmi, ako sú Seane Corn, Father Joe Pereira (Iyenegar Yoga), Baron Baptiste, Srivatsa Ramaswami (Vinyasa Krama), Leslie Kaminoff, Jess Robertson, Ted Grand a iní.
Troy momentálne žije v dome na strome na severnom pobreží Trinidadu a Tobaga a je mu stále pripomínané, že prána (životná energia, ktorá spája a tečie celým životom) je skutočná.

→ Piatok 10:30, Stage 1: Magic
→ Piatok 15:15, Stage 3: Znovuprepojenie s dušou, 1. časť
→ Sobota 10:00, Stage 3: Škola jogy: znovu objavovanie a skúmanie jogy
→ Sobota 15:30, Stage 1: Za hranicami komfortu
→ Nedeľa 10:00, Stage 3: Konverzácie inšpirované životom v dome na strome
→ Nedeľa 15:30, Stage 1: Znovuprepojenie s dušou, 2. časť

Adell BridgesUK

milovníčka stojkymilovníčka obrátených pozíciíjogínka cestovateľkaporadkyňa pre zdravie
WEB

Adell je lektorkou, o ktorej je známe, že cestuje po celom svete, aby sa delila o svoju lásku k joge. Jej minulosť gymnastky zohráva dôležitú úlohu v hravom a kreatívnom štýle učenia, ktoré pretkáva s pránajámou, filozofiou jogy a anatómie, aby telesné cvičenie pretavila na cestu vedúcu do vnútorného uvedomenia a prijatia.
Adell najprv získavala poznanie v Indii, neskôr učila v Ázii, Strednej a Severnej Amerike. O svoj príbeh jogy sa delí v nádeji, že inšpiruje iných a pomôže im na vlastnej ceste.

→ Piatok 15:15, Stage 1: Pozri sa, mami, bez rúk
→ Sobota 10:30, Stage 1: Všetko o fasciách
→ Nedeľa 10:00, Stage 2: Sila prechodov medzi pozíciami

Slava GoloubovCA

pohybzvedavosťzdieľaniesústredenie
WEB

Odkedy si Slava spomína, fascinovalo ho ľudské telo a komplexnosť jeho výrazovosti. Študoval s cirkusovými trénermi v Kanade, so šaolinskými mníchmi v Číne, s profesionálnymi akrobatmi v Európe, s učiteľmi bojového umenia v Brazílii. Vytvoril si vlastné techniky a postupy, aby svojich žiakov nasmeroval tam, kam sa chcú dostať. Jeho cieľom je jeho túžba po vzdelaní a poslaním šírenie nazbieraných vedomostí medzi svojich žiakov.

→ Piatok 12:30, Stage 2: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga
→ Sobota 10:00, Stage 2: Plynulosť pohybu
→ Sobota 13:00, Stage 2: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 2
→ Nedeľa 10:00, Stage 4: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 3
→ Nedeľa 12:45, Stage 2: Naučíme sa správne techniky potrebné na silné a stabilné stojky

Jolene BaydaCA

kráľovná jin jogy, dychu a anatómie

Učí 14 rokov. Má viac než 8 000 hodín skúseností a tréningu. Je vzdelaná vo vede a umení jogy. Učí na pobytoch, workshopoch a intenzívnych kurzoch po celom svete. Učí Jin certifikáty a hatha certifikáty pod záštitou Savoir Yoga Teacher Training. Na ničom z toho však nezáleží, ak vás nevie doviesť do stavu „tu a teraz“ vo vlastnom vesmíre. Pridajte sa k nej na podložke, joga sa vám sama odhalí.
Dýchajte, aby ste oslobodili myseľ. Čo viac treba? Všetko je joga!

→ Piatok 13:00, Stage 1: Sloboda vo vinjáse
→ Sobota 17:30, Stage 2: Jin. Cesta dovnútra
→ Nedeľa 13:00, Stage 1: Asistované jin-jang

Chris MageeUK

silová jogazábavavinjása jogastojky
WEB

Chris je medzinárodný učiteľ, ktorý sa zameriava na silný dynamický vinjása flow. Pôvodom je z Írska, ale jeho domovom je už 11 rokov Londýn, ktorý mu slúži ako základňa, keďže cestuje a učí po celom svete. Hodiny s Chrisom sú vždy zábavné a náročné. Sú na mieru ušité pre danú skupinu, aby vám dali presne to, čo potrebujete. Dostanete priestor objavovať, hrať sa a testovať svoje fyzické a psychické hranice. Verí v našu schopnosť vziať jogu a žiť ju mimo našej podložky, kde môžme získané poznatky aplikovať v našich každodenných životoch.

→ Piatok 15:15, Stage 5: Obrátené pozície
→ Sobota 13:00, Stage 1: Umenie prechodu medzi pozíciami
→ Nedeľa 10:30, Stage 1: Zdravé bedrá a hamstringy

Troy TuriCA

hatha jogadychvedomá pozornosť
WEB

Troy Turi je učiteľ jogy, ktorý hostí pobyty a workshopy po celom svete. Je bývalý gestalt terapeut, ktorý pracoval vo väzení s násilnými delikventmi a teraz cestuje po celom svete a učí vedomie dychu ako základný kameň osobnostnej zmeny.

→ Piatok 10:00, Stage 2: Prepojenie hatha jogy, pránajámy & meditácie
→ Sobota 12:30, Stage 3: Mahábhárata & Bhagavatgíta (do hĺbky): splynutie intuície a vedomia
→ Nedeľa 12:30, Stage 3: Vnútorná práca so slobodou

Devon FrenchCA

hatha jogaakro jogajin jogaprirodzený pohyb
WEB

Devon French je súčasťou projektu VanCityAcro, odkedy pred 5 rokmi vznikol. Je tiež certifikovaným osobným trénerom a učiteľom hatha jogy.
Devon trénoval nespočetné množstvo pohybových modalít vrátane baletu, cirkusovej akrobacie, bojových umení a tanca. Jeho prioritou však vždy bola akro joga.

→ Piatok 12:30, Stage 2: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga
→ Piatok 17:30, Stage 5: Kľúčové pohyby potrebné k akémukoľvek cvičeniu
→ Sobota 13:00, Stage 2: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 2
→ Sobota 17:45, Stage 1: Cez hatha jogu k plynulému pohybu
→ Nedeľa 10:00, Stage 4: Prenikni do svojej plynulosti, Akro Joga, časť 3
→ Nedeľa 15:30, Stage 2: Jemné uvedomenie si tela vďaka restoratívnej joge

Leonardo PiccoIT

masážereflexológiameditácie

Leonardova práca s telom je holistická, zameraná na vyvolanie liečivej odpovede. Viac než 20 rokov pracuje s reflexológiou, ktorú od roku 2014 dopĺňa o thajskú masáž. Pracuje zo srdca, dáva každému priestor, aby sa spojil so svojím telom a aby si bol viac vedomý energií, ktoré sú okolo a aj v jeho vnútri.
V roku 2010 po prvý raz skúsil bikram jogu. Nadšenie z objavu novej praxe vyústilo do odchodu do Indie, kde absolvoval 900-hodinový učiteľský kurz hatha jogy.
Praktikovanie mu pomáha byť si vedomý vlastného tela, citlivosti, ktorá mu umožňuje cítiť ľudskú bolesť a ten blažený pocit, keď bolesť zmizne. Namasté.

→ Piatok 17:30, Stage 3: Meditácia
→ Sobota 15:30, Stage 2: Základný hatha flow
→ Sobota 17:45, Stage 3: Meditácia
→ Nedeľa 15:00, Stage 4: Masážny workshop
→ Nedeľa 17:45, Stage 2: Meditácia

Martin ĎurišSK

holotropné dýchaniepráca s telompohybmeditáciatechniky
WEB

Martin je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká v jej mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree, smer zameraný na „health promotion“. Základnou témou je rozvoj človeka a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma zostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.
Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr. Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile vnútorného liečiteľa, ktorú má k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy tvoria základ Martinovej práce.
Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej na proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin má ku klientom celostný prístup, vďaka ktorému logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.

→ Piatok 12:45, Stage 5: Svastha joga terapia: Mindfulness v joge
→ Sobota 15:30, Stage 3: Holotropná Paradigma a Awareness Positioning System
→ Nedeľa 12:45, Stage 4: Evolúcia vzťahov: Play-Fight/Formless Arts

Martin ThámSK

wim hofvnútorný svetmeditáciadýchacie cvičeniaotužovanie chladom
WEB

Martin sprevádza ľudí v procesoch transformácie. Spoznáva možnosti tela a mysle, uvoľňuje mentálne aj fyzické bloky a svoje skúsenosti odovzdáva ďalším.V metóde Wima Hofa vidí veľký potenciál, rovnako ako aj v ľuďoch. Srdečne rád vkladá energiu do zdieľania svojích skúseností s ostatnými. Rád zdieľa skúsenosti s prijatím a rešpektom tohto momentu, ktorý je dôležitejší ako minulosť či budúcnosť. „Tento nádych, ako prvý v tvojom živote, a tento výdych ako posledný v tvojom živote. Nikdy nevieme kedy smrť príde, a preto žiť teraz v plnom potenciáli, sám v sebe sa stáva prioritou vo vedomom prístupe k životu“.
Martin priniesol ako prvý odborné vzdelávanie Wim Hof Method na Slovensko (január 2017), do Čiech a do Maďarska. Odvtedy sa profesne venuje iba tejto oblasti. Slovensko bola jedna z prvých krajín vo svete s certifikovaným inštruktorom metódy. Vzdelávanie absolvoval pod vedením Wima Hofa a trvalo jeden rok (Holandsko, Poľsko). Počas rokov 2017 a 2018 vzdelával viac než 2 000 ľudí, z čoho 2/3 sa zúčastnili ucelených workshopov (viac ako 100 kurzov, z čoho väčšina celodenných, viacero 3‐6 dňových pobytov úroveň II. a mnoho 4‐hodinových mini workshopov), ktorých súčasťou bolo aj otužovanie v ľadovej vode a dýchacie cvičenie WHM.

→ Piatok 16:00, Stage 2: Wim Hof workshop

Oksana GaidachevaCA

live maľovaniemaľba
WEB

Oksana sa k maľovaniu dostala, keď si uvedomila, že je to nástroj, ktorý jej umožňuje spojiť sa a komunikovať, keď slová zlyhávajú. Je to pre ñu niečo prirodzenè a dúfa, že odovzá diela, ktoré sú krásne a obohacujúce pre tých, ktorí ich vidia. Snaží sa odrážať krásu, ktorú vidí v ľuďoch, a v tomto procese sa stáva jasnejším prijímateľom, kanálom a zdrojom krásy, ktorá dáva nášmu životu textúru a zmysel.